На елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — учасник ринку
На елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. Таким чином елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнту оборотності в поточних умовах.
Про це на умовах анонімності розповів Elevatorist.com один з учасників ринку.
«Бо взятися тій оборотності цього року поки що нема звідки. Везти собі ледь не в мінус до далекого європейського порту аграрії точно не будуть — в найкращому варіанті виробник отримає $120 за тонну пшениці після відрахування всіх витрат на логістику. Тож сенсу так продавати немає ніякого, за словами аграріїв, простіше роздати зерно на паї або згодувати тваринкам», — йдеться у матеріалі.
Зберігання також дорожчає, а перспективи подальшого експорту незрозумілі.
За словами операційного директора G.R. Agro Артема Ремпена, єдина надія для українського виробника — відкриття ближнього сухопутного експорту або часткова компенсація Єврокомісією витрат на логістику.
«З одного боку, ця тема виглядає як виключно соціальна підтримка України з боку партнерів з ЄС. З точки зору економіки вона начебто невигідна в такому ракурсі. Але в разі запуску такого механізму відпадає необхідність дотувати фермерів, то воно може й вийти у економічний паритет — компенсації фермерам становлять 30-40 євро на тонні. Ще й робота портів пожвавиться. Так що в цілому, проект робочий та може спрацювати. До того ж, він зніме соціально-політичну напругу в прикордонних з Україною країнах ЄС», — говорить Артем Ремпен.
Нагадаємо, 21 липня Україна звернулася до Європейської комісії з проханням компенсувати витрати на транспортування української агропродукції до дальніх європейських портів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом