На Донеччині завершується посівна кампанія на площі 359 тисяч гектарів
Про підсумки посівної кампанії на Донеччині розповіла сьогодні під час брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів облдержадміністрації Олена Рибакова:
– У Донецькій області з 1 мільйона 129 тисяч гектарів підконтрольних земель 935 тисяч гектарів складають сільськогосподарські угіддя, але не всі вони є ріллею, посівною площею, бо частина земель під парами, і не всі вони зараз можуть оброблятися у зв`язку з безпековою ситуацією. За оперативними даними, фактично засіяна площа під урожай 2023 року (це і озимі, і ярові культури) становить 359 тисяч гектарів. Сівба ярих сільгоспкультур практично завершується, досіюються соняшник та овочі. Зараз вже аграрії проводять роботи по догляду за посівами озимих та ярових культур – це боротьба з бур`янами, шкідниками та хворобами рослин. Ярі культури посіяно на площі 267 тисяч гектарів, з них: зернові – 116 тисяч гектарів, технічні (це соняшник і гірчиця) – 124 тисячі гектарів, овочі – 23 тисячі гектарів, кормові культури для тварин – 3,5 тисячі гектарів.
На частині підконтрольної території Донецької області неможливо провести сівбу через безпекову складову, замінування. Навіть на території деокупованих громад – Святогірської та Лиманської – можна сказати, що посівна кампанія практично не проводилась: майже усі землі сільськогосподарського призначення на їх території потребують обстеження. У Лиманській громаді потребують обстеження і розмінування 19 тисяч гектарів, у Святогірській – 11 тисяч. Також, у цих громадах майже 70 відсотків сільськогосподарської техніки було або знищено, або пошкоджено, або вкрадено окупантами. Тому сільгоспвиробники тут не мали можливості провести весняно-польові роботи і. відповідно, на території Святогірської громади засіяли лише 348 гектарів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом