На деокупованій території Херсонщини розміновано 10% сільськогосподарських земель
На деокупованій території Херсонщини розміновано 10% сільськогосподарських земель. Про це в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань повідомив директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Юнусов.
“На деокупованій території Херсонщини ми маємо 520 тисяч гектарів земель, на яких свого часу було можливо проводити сільськогосподарську діяльність. З них розміновано зараз 52,3 тисячі га, тобто, лише 10%. Щось розміновували неофіційно самі господарства. Більшість із них пробують самі виходити в поля, ризикуючи своїм життям і здоров’ям. Є летальні випадки. Але господарства намагаються відродити свою діяльність попри все”, – зазначив Юнусов.
Із 500 аграрних підприємств на правому березі Херсонщини близько 30% уже частково відновили свою роботу. Загалом же на території області діє 2700 таких підприємств.
“Приміром, якщо підприємство має 1 тисячу гектарів земель, то здебільшого з них біля половини вже вдалося розмінувати. У деяких розміновано лише 10% земель. Це залежить від розташування тих чи інших ділянок. Східна частина області – та ж Кочубеївка – найменше за всіх постраждала, в ній найменше замінованих земель. А там, де були активні бойові дії, то й замінованість дуже щільна і для їх розмінування потрібно значно більше часу”, – зауважив директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення.
Що стосується лівого берега області, то там залишається біля 1,5 мільйонів гектарів сільгоспземель, які ще чекають на звільнення.
Місяцем раніше повідомлялося, що ООН запустила програму з розмінування мінних полів і підтримки дрібних фермерів і сільських сімей в Україні. Програму планують поширити на Херсонщину. Програму запущено за співпраці продовольчої та сільськогосподарської організації ООН і Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) та Фонду Швейцарії з розмінування.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом