Мінінфраструктури ініціює приватизацію Одеського порту
Міністерство виступає за приватизацію майна Одеського, Миколаївського та Чорноморського портів, залишивши в держвласності тільки порт «Южний»
Міністерство інфраструктури України (МІУ) ініціювало приватизацію належного державі майна Одеського морського порту. Про це заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, передає URM.
За його словами, МІУ виступає за приватизацію майна Одеського, Миколаївського та Чорноморського портів. Пасажирський комплекс Одеського порту мають намір передати в концесію. Під державним контролем хочуть залишити тільки порт «Южний».
Зараз МІУ готує проєкти необхідних законодавчих змін і проводить відповідну роботу з Фондом державного майна.
Компетентне джерело GMK Center у портовій галузі висловило думку, що приватизація Одеського порту стала б дуже своєчасною дією. У цій гавані у власності держави залишився лише портофлот і кілька причалів, які передані в оренду приватним операторам. Відповідно, держава змушена відповідати за стан причалів, на яких працюють приватні стивідорні компанії, та інвестувати в їх утримання й модернізацію. Приватизація держмайна в Одеському порту знімає з держави це навантаження.
Державне підприємство «Одеський морський торговельний порт» існує з червня 2013 року. Основними підрозділами держпідприємства є:
- портовий флот, у складі якого 16 буксирів різної потужності й класу та допоміжні судна;
- служба механізації, яка відповідає за експлуатацію кранів та іншого підйомно-транспортного обладнання, технологічного оснащення для перевалки вантажів, вантажозахоплювальних пристроїв;
- судноремонтний завод «Судноверф «Україна», чиї потужності дають змогу ремонтувати судна всіх типів водотоннажністю до 30 тис. т;
- несамохідна майстерня (ПСМ-650) – комплекс з двох плавучих судноремонтних майстерень. Має можливості з докування суден водотоннажністю до 100 т;
- автобаза;
- навчальний центр;
- спорткомплекс.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом