Мінекономіки оприлюднило список виробників української сільгосптехніки, за купівлю якої можна отримати компенсацію
В Україні запустили програму компенсацій за сільгосптехніку вітчизяного виробництва. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.
У реєстрі вже зараз є 21 виробник і 964 номенклатурні позиції техніки. Це обладнання від плугів до складної самохідної техніки й обладнання для переробки насіння соняшника й ріпаку.
В міру надходження нових заявок список буде розширюватися. Подати заявку щодо включення техніки та обладнання до переліку можна до 31 жовтня.
Поки ж доступне обладнання і техніка від ТОВ «ТАН», МААНС, Lizavaua, Слобожанець, ТОВ «Агрореммаш-БЦ», РОПА Україна, Аеромех. Сепаратори САД., Завод «ПД Пeтров», ТДВ «Первомайськдизельмаш», Капелька У, виробників «Голта Агротех», «ТПГ Агропром», «ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ХАРВЕСТ», «СЕРВІС-ТРАКТОР», «Новий елеватор», «Завод агропромислових технологій» та інших.
Це означає, що аграрії можуть придбати техніку цих виробників, внесену у реєстр, і отримати за неї компенсацію до 25% від вартості.
«Цьогоріч на цю програму ми заклали в бюджеті 1 млрд грн. Я переконана, що вона матиме значний вплив на пожвавлення машинобудівної галузі. І це не просто прогноз, а досвід попередніх періодів, коли діяла програма. Частка української продукції на внутрішньому ринку за період 2017-2021 років зросла вдвічі через створений попит та цінову перевагу. Обсяг виробництва зріс з 5 до 12 тис. одиниць, з них половина експортувалась», — зазначила Свириденко.
Для отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки аграріям необхідно буде придбати техніку українського виробництва та подати до уповноваженого банку заявку на компенсацію і підтвердні документи.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом