Мінагрополітики очікує, що рішення стосовно «зернової угоди» ухвалять ближче до 18 березня
Про це йшлося під час засідання Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, передає пресслужба відомства.
Зазначається, що наразі про продовження “зернової угоди” на всіх рівнях тривають перемовини з партнерами – ООН та Туреччиною. Українська сторона звернулася з проханням щодо продовження угоди, збільшення кількості інспекцій, включення до ініціативи порту Миколаєва. Очікується, що рішення буде прийнято ближче до дати пролонгації угоди.
У міністерстві додають, що через суттєве сповільнення інспекцій Спільного координаційного центру у Босфорі зберігається велика черга суден, що прямують до України у межах “зернової угоди”.
Окремо на засіданні Координаційної ради обговорили сповільнення проходження експорту зернових на кордоні з Польщею, що виникло через посилення ветеринарного контролю. Це спричинило збільшення часу перевірки вантажів майже на кожному залізничному пункті пропуску з боку польської ветеринарної інспекції, що призвело до формування значних черг на залізниці.
На автомобільних пунктах пропуску ситуація також напружена. Так, час очікування проходження ветеринарного інспектора в автомобільному пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» становить майже вісім днів.
Сольський зазначив, що Мінагрополітики працює над вирішенням проблеми. Вже цього тижня планується візит міністра до Варшави, де будуть порушені в тому числі питання проходження кордону та фітосанітарного контролю.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом