МХП отримає пільгові кредити від міжнародних організацій на $480 мільйонів

Джерело:  Цензор.НЕТ

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Корпорація міжнародного фінансування США (DFC) надають українському агрохолдингу “МХП” кредити на загальну суму $480 млн на рефінансування боргу і підтримання поточної діяльності.

Як повідомила IFC, вона надасть МХП $30 млн на модернізацію та розвиток комплексу з переробки органічних відходів в електроенергію, а також кредит на $100 млн для підвищення фінансової стабільності та рефінансування єврооблігацій.

Уточнюється, що фінансування IFC надається під гарантії відшкодування першого збитку, надані Великою Британією, Фондом IFC-Канада зі стійких харчових систем, та іншими джерелами змішаного пільгового фінансування.

Згідно з релізом IFC, кредит ЄБРР розміром $100 млн також надається для забезпечення фінансової стійкості “МХП”. Завдяки цьому кредиту компанія зможе рефінансувати свої євроєврооблігації в період обмеженого доступу до ринків капіталу.

Кредит забезпечено гарантією Іспанії, а також кредитною підтримкою Спеціального антикризового фонду ЄБРР (Франція, Канада, Італія, Японія, Норвегія, Швейцарія, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Данія та США) відповідно до “пакета стійкості” ЄБРР, запровадженого у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Юридична експертиза проєкту виконується за фінансової підтримки Японії.

Зазначається, що за умовами співпраці з ЄБРР “МХП” зобов’язався посилити своє кліматичне корпоративне управління за допомогою технічної допомоги, що фінансується Фондом чистих технологій у рамках Програми високого впливу.

DFC, у свою чергу, надасть “МХП” $250 млн кредиту для підтримки роботи українського виробника курятини та зерна й пом’якшення наслідків повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ці кошти будуть використані як для рефінансування боргу, так і на підтримку виробництва м’яса і зерна.

Фінансування IFC надається в рамках Програми заходів з підвищення економічної стійкості розміром $2 млрд, розпочатої минулого року для збереження економічної діяльності та створення нових робочих місць на тлі російського вторгнення в Україну.

Як повідомлялося, МХП наприкінці вересня зробив пропозицію про достроковий викуп своїх єврооблігацій на $500 млн із погашенням 10 травня 2024 року за ціною 85% від номіналу. Холдинг тоді повідомив, що досяг принципової угоди з низкою міжнародних фінансових інститутів та організацій розвитку (МФІ) щодо укладання кредитних угод на загальну суму до $400 млн, надходження від яких можуть бути використані для викупу. За підсумками пропозиції МХП домовився про викуп облігацій на $150,8 млн.

У піврічному звіті “МХП” вказував, що станом на 30 червня 2023 року його вільні кошти становили $502 млн, з яких $277 млн знаходилися у дочірніх компаній групи за межами України. Проте агрохолдинг уточнив, що згідно з правилами репатріації, встановленими Нацбанком України, експортний виторг має бути репатрійований в Україну протягом шести місяців, що обмежує здатність МХП використовувати ці кошти для погашення заборгованості. Тому МХП закликав власників облігацій погодитися на викуп, оскільки компанія не може гарантувати, що ця ліквідність буде збережена і облігації будуть погашені у строк.

МХП за перше півріччя 2023 року отримав чистий прибуток у розмірі $67 млн у порівнянні зі збитком $89 млн у першому півріччі 2022 року, а його виручка зросла на 35% – до $1,56 млрд.

2022 рік компанія завершила із чистими збитками у розмірі $231 млн порівняно з $393 млн чистого прибутку роком раніше.

МХП – найбільший виробник курятини в Україні, належить Юрію Косюку. Займається також виробництвом зернових, олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив угоду щодо придбання словенської компанії Perutnina Ptuj. 

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!