Малі виробники спиртових дистилятів отримали перші ліцензії на виробництво
В Україні видано дві перші ліцензії на виробництво спиртових дистилятів та спиртних напоїв. Їх отримали малі виробники з Одеської та Київської областей.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Можливість ліцензувати виробництво малі підприємці отримали після прийняття Урядом постанови, яка спрощує отримання ліцензії на виробництво. Наприклад, малі виробники отримали право подавати замість атестата виробництва декларацію відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства, яка зареєстрована Держпродспоживслужбою.
Постанова прийнята на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва».
До прийняття нормативних актів, крафтовий сегмент спиртних напоїв в Україні, був відсутній або функціонував в тіні через складну регуляторну базу. Тепер виробники мають можливість створити свою власну справу та переробити сільськогосподарську продукцію у продукцію з доданою вартістю, яка матиме попит на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Крім цього, це дає підґрунтя для розвитку напоїв з особливими якостями та характеристикам, які можуть бути зареєстрованими як географічні зазначення та стати візитівкою нашої країни, стимулюватиме розвиток гастротуризму в Україні.
Продовженням розвитку малого підприємництва у сфері виробництва алкогольних напоїв є нещодавно підписаний Президентом України Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». Зокрема Законом передбачається запровадження додаткового спрощення регулювання діяльності малих виробництва виноробної продукції, малих виробників дистилятів та малих виробників пива.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом