Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію у понеділок закрилися зниженням
Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію в понеділок закрилися зниженням на тлі побоювань щодо зростання виробництва, а також слабкого попиту після того, як більший суперник Індонезія знизила експортне мито.
Базовий контракт на пальмову олію з постачанням у липні на біржі деривативів Bursa Malaysia подешевшав на 31 ринггіт, або 0,85%, до 3617 ринггітів (815,56 доларів) за тонну, знижуючи третю сесію з чотирьох.
Учасники ринку стурбовані зростанням виробництва в Індонезії у травні, що змушує їх виявляти обережність через слабкий ринок енергоносіїв, йдеться у звіті Refinitiv Agriculture Research.
За словами Refinitiv, зовнішні ринки вплинули на пальму після зниження цін на ширші товари, включаючи пальмовий олеїн з Даляня, чиказьку сою та ф’ючерси на сиру нафту, повідомляє Рейтер.
Провідний виробник Індонезії встановив довідкову ціну на сиру пальмову олію нижче, ніж попереднього місяця, на рівні $893,23 за тонну на період з 16 по 31 травня, згідно з постановою міністерства торгівлі.
Це ефективно знижує експортний податок на сиру пальмову олію та збори на індонезійську пальмову олію, роблячи її більш конкурентоспроможною, ніж у Малайзії.
Експорт із Малайзії у період з 1 по 15 травня зріс на 4% порівняно з попереднім місяцем, повідомила сюрвеєрська компанія Intertek Testing Services. AmSpec Agri Malaysia, ще одна сюрвейєрська компанія, повідомила про зростання експорту на 5,2%.
Очікується, що постачання сої та кукурудзи до США різко зросте наступного року через прогнози рекордного врожаю обох культур, заявив уряд у п’ятницю, що підвищує ймовірність подальшого зниження цін на обидва товари.
Ціни на соєву олію на товарній біржі Чикаго знизилися на 0,04%, продовживши втрати шосту сесію поспіль. Найактивніший контракт Даляня на соєву олію подешевшав на 0,2%, а контракт на пальмову олію втратив 0,7%.
На пальмову олію впливають коливання цін на супутні олії, оскільки вони конкурують за частку на світовому ринку рослинних олій.
Refinitiv заявила, що контракт може впасти до рівнів підтримки 3450-3470 рінггіт на тонну цього тижня з рівнями опору 3700-3720 рінггіт за тонну.
(1 долар = 4,4350 ринггітів)
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом