Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію показали четверте тижневе зростання
Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію закрилися зниженням у п’ятницю через фіксацію прибутку, але показали четверте тижневе зростання на тлі стабільного експорту в липні та побоювань щодо запасів харчової олії в Чорному морі.
Контракти на еталонну пальмову олію з постачанням у жовтні на біржі деривативів Bursa Malaysia подешевшали на 3 ринггіти, або 0,07%, до 4043 ринггітів (887,21 долара США) за метричну тонну після зростання на 0,8% на початку.
За словами трейдера з Куала-Лумпура, цінам не вдалося зберегти раннє зростання через фіксацію прибутку напередодні вихідних та у поєднанні зі слабкістю конкуруючих олійних культур.
За тиждень контракт подорожчав на 4,2%.
Експорт пальмової олії з Малайзії у період з 1 по 20 липня зріс на 19% порівняно з попереднім місяцем, повідомила у четвер сюрвеєрська компанія Intertek Testing Services. Інший сюрвеєр, AmSpec Agri Malaysia, повідомив, що експорт другого за величиною виробника у світі зріс на 10,1%.
Експорт пальмової олії з Індонезії, включаючи продукти переробки, у травні становив 2,23 млн тонн порівняно з 763 000 тонн того ж місяця минулого року, свідчать дані Індонезійської асоціації пальмової олії.
За словами трейдера, призупинення угоди щодо чорноморського зерна створило нову невизначеність на ринку і підняло ф’ючерси на кукурудзу, пшеницю та сою.
Найактивніший контракт Даляня на соєву олію подешевшав на 1,5%, а контракт на пальмову олію втратив 1%. Ціни на соєву олію на товарній біржі Чикаго зросли на 0,5%.
На пальмову олію впливають коливання цін на супутні олії, оскільки вони конкурують за частку на світовому ринку рослинних олій.
(1 долар = 4,5570 ринггітів)
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом