M&A угоди в Україні: агросектор входить до топ-4 найактивніших сфер
Український ринок M&A 2023 року склав майже $1,25 млрд, це на 70% більше порівняно з показником попереднього року.
Кількість M&A угод зросла до 47, свідчать результати щорічного звіту KPMG в Україні M&A Radar 2023.
Фахівці зазначають, що торік вартість угод M&A в Україні перевищила рівень 2020 року ($955 млн), але поступилась рівню довоєнного 2021 року ($1,95 млрд).
Активність у сфері M&A в Україні торік була переважно зосереджена в чотирьох секторах: інновації та технології, сільське господарство, нерухомість та будівництво, транспорт та інфраструктура. Разом на ці сектори припадало майже 57% вартості угод і трохи менше 64% загального обсягу угод 2023 року.
В агросекторі торік було укладено 5 угод M&A на $173 млн.
«Протягом 2023 року на сільське господарство припадало майже 14% від загальної вартості та 11% від загального обсягу українських угод зі злиття та поглинання. Купівля компанією Namsen Limited 30,25 млн акцій у міноритарних акціонерів українського агрохолдингу Kernel, яка є найбільшим акціонером, відіграла домінуючу роль на ринку, так само як і придбання Kernel олійно-жирового комбінату в Чорноморську за 700 млн грн ($19 млн). Також слід зазначити, що Fairfax Financial Holdings Limited збільшила свою частку в «Овостар Юніон», найбільшому українському виробнику яєчних продуктів, з 10,4 до 27,5%», — уточнили фахівці.
Незважаючи на те, що 2023 року обсяг угод в агросекторі скоротиться вдвічі порівняно з довоєнним 2021 роком, очікується відносно швидке повернення до довоєнних показників, особливо з огляду на те, що процес земельної реформи продовжує прогресувати. Однак це збільшення обсягу залежатиме від стабілізації ситуації на полі бою в Україні наступного року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом