Лише 19% українських аграріїв повністю забезпечені добривами, насінням та ЗЗР — опитування
Запаси міндобрив, насіння та ЗЗР в українських сільгоспвиробників безумовно є, але їх обсягів не вистачить, щоб повноцінно провести весняно-польові роботи. При цьому, докуповувати продукти за теперішніми цінами зможе далеко не кожен. Так, станом на третю декаду лютого 2022 р., повністю готові до сезону лише 19% аграріїв.
Про це свідчать дані опитування, яке провела редакція SuperAgronom.com.
Найбільша частка опитаних аграріїв (33%) забезпечені засобами захисту рослин, мінеральними добривами та насінням на 80%. Трохи менше сільгоспвиробників (28%) забезпечені усім необхідним до початку сезону на 50%. Досить значна кількість аграріїв (20%) мають запасів лише 20% від необхідного.
У зв’язку зі складною ситуацією на українському та світовому ринках добрив та ЗЗР, багато аграріїв змушені переглядати стратегію щодо вирощування сільгоспкультур. Наприклад, наразі активно коригується сівозміна, дехто додає в структуру посівів бобові культури. Також переглядаються норми внесення препаратів ЗЗР. Багато хто шукає альтернативи мінеральним добривам, зокрема, планує перейти на органіку.
Так, згідно з результатами опитування, 65% аграріїв вже мають альтернативні варіанти, чим замінити товари, які традиційно використовуються на господарствах. 21% опитаних не мають альтернатив, можливо, будуть знижувати норми внесення або застосовувати не на всіх площах. 14% аграріїв — в пошуках замінників.
Також вдалось дізнатись, що близько 32% аграріїв вже відчувають дефіцит деяких видів мінеральних добрив на ринку. 42% респондентів проблем не спостерігають. 27% відповіли, що не можуть знайти деякі види ЗЗР. У 10% агровиробників є певні проблеми з нестачею насіння.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом