Львівська область розпочала жнивну кампанію
Цьогоріч жнива на Львівщині розпочались на 2 тижні раніше, ніж торік. Про це повідомляє Львівська ОВА.
Площа до збирання зернових та олійних культур у господарствах усіх категорій становить 528,8 тис. га – це на 4,9 тис. га (+0,9%) більше до минулого року. Посівні площі у цьому році розподілились так: 232,4 тис. га – озимі культури та 296,4 тис. га – ярі.
Обмолот врожаю розпочався з ранніх зернових культур, зокрема озимого ячменю, якого господарств усіх категорій планують зібрати з площі 19,4 тис. га, в комерційному секторі – з площі 16,1 тис. га. Першими збирання врожаю розпочали ТзОВ «Континенталь Фармерз Груп» на полях Львівського та Червоноградського районів та ФГ «Сяйво Стрий» Стрийського району. Станом на 25 червня обмолотили понад 1,4 тис. га озимого ячменю. Стартова урожайність даної культури складає 56,4 ц/га, що на 0,4 ц/га (-0,8%) нижча урожайності на старті жнив минулого року.
«В технології вирощування зерна етап збору врожаю є завершальний і дуже відповідальний, головна вимога якого ‒ зібрати урожай без втрат з повним збереженням його якісних продовольчих, посівних і кормових якостей. Враховуючи збільшення площ посіву ми сподіваємось отримати врожай зернових більший, ніж у минулому році», – коментує директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
За оперативними даними департаменту площі зернових та зернобобових культур у господарствах усіх категорій складають 315,6 тис. га – це на 3,7 тис. га (1,2%) більше до 2023. У комерційному секторі виробництва площа зернових та зернобобових до збирання складає 192,2 тис. га (+5,2% до 2023 року). Олійні культури зосереджені тільки у комерційному секторі, яких посіяли на площі 213,2 тис. га, менше до минулого року на 2,2 тис. га (-1%).
Щодо обсягів валового виробництва зерна, то у поточному році господарства усіх категорій мають зібрати врожай зернових в межах 1790 тис. тонн (на 1% більше до минулого року) шляхом збільшення посівних площ. У комерційному виробництві очікуваний валовий обсяг зернових культур прогнозується в межах 1300-1310 тис. тонн (+2 % більше ніж торік.), олійних культур – близько 640 тис. тонн (на 4% менше торік).
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом