Локалізовану машину розмінування MV-10 передали саперам
Складена на українському підприємстві важка машина розмінування MV-10 отримала сертифікат відповідності.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Вітчизняне підприємство «А3ТЕХ-УКРАЇНА», яке здійснює складання і локалізацію хорватських машин механізованого розмінування DOK-ING MV-10, вже має замовлення на виробництво восьми таких машин.
Перший екземпляр, виготовлений за кошти, зібрані в межах ініціативи UNITED24, вже отримали українські сапери.
«Для нас важливо, що саме українське підприємство виготовляє компоненти та збирає машини, які розміновують нашу землю», — розповіла перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, запит на таку техніку для гуманітарного розмінування з боку саперів дуже високий, і уряд розраховує, що завдяки підтримці партнерів і спроможностям українських виробників вдасться наростити кількість машин для розмінування.
«Сподіваємось, що паралельно з локалізацією іноземних технологій більшатиме й українських розробок для розмінування», — сказала Свириденко.
«А3ТЕХ-УКРАЇНА» вже зараз виготовляє до 40% компонентів до робочого органу MV-10 і до кінця року планує збільшити цей показник до 100%. До роботи над цими машинами залучили ще два українські підприємства, які роблять частину комплектуючих до машин та тралів для їх перевезення.
Загалом «А3ТЕХ-УКРАЇНА» має спроможність виготовляти до 60 машин розмінування MV-10 на рік.
В уряді зазначають, що нині в Україні працюють 17 важких машин розмінування DOK-ING MV-10. Фахівці ДСНС, ДССТ та Швейцарського фонду з протимінної діяльності використовують ці машини переважно у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Станом на кінець травня з допомогою цих машин очищено 850 гектарів українських земель і знищено понад 4500 мін, касетних боєприпасів та інших видів вибухонебезпечних предметів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом