Китай збільшує імпорт та переробку сої та скасовує угоди по закупівлі
За даними China National Grain and Oil Information Centre (CNGOIC), протягом 19-25 жовтня Китай збільшив у порівнянні з попереднім тижнем обсяг переробки сої на 29% до 2 млн т, що на 27% перевищує відповідний показник 2022 р. Нарощування переробки пояснюється відновленням роботи підприємств після періоду відпусток.
Водночас запаси сої в КНР за тиждень зменшилися на 16% та станом на 25 жовтня склали 4 млн т (-14% за місяць, +21% за рік). Імпорт сої з Бразилії у вересні склав 6,88 млн т, що на 23,4% перевищує показник вересня 2022 р.
Продажі соєвого шроту в країні у вересні були дуже низькими, що обумовлено накопиченням виробниками кормів значних запасів шроту на тлі можливого збою поставок.
Протягом останнього тижня на внутрішньому ринку КНР продажі соєвого шроту виросли, насамперед, форвардні, на поставку у травні – вересні, що підтверджує очікування переробників щодо подальшого зниження цін на шрот.
За даними Agricensus, існує інформація про скасування китайськими покупцями закупівлі 8-10 партій бразильської сої з поставкою у листопаді. «Маржа від переробки сої в Бразилії вища, ніж в Китаї, тому великі корпорації, які мають переробні заводи в кількох країнах, можуть вибирати, де переробляти сою, щоб отримати більші прибутки», – говорять китайські трейдери.
Ціни на бразильську сою з доставкою CFR в Китай у листопаді лише на 0,05-0,15 $/бушель вищі, ніж на американську, хоча зазвичай премія складає 0,5-0,7 $/бушель (20-25 $/т). Тому навряд чи скасування закупівлі сої в Бразилії пов’язане з підписанням угоди про наміри придбати сою у США.
Водночас попит на сою зменшує падіння цін та попиту на свинину внаслідок зниження доходів громадян. У вересні ціни на свинину в Китаї знизилися до 2,96 $/кг (-32% за рік), хоча зазвичай на осінні свята приходиться найбільше споживання м’яса.
Китайські тваринники зменшують вміст соєвого шроту в кормах, щоб здешевити продукцію,що скорочує попит на сою. Мінсільгосп країни вже попередив свиноводів про другу хвилю падіння попиту на свинину у лютому, після святкування Нового 2024 р.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом