Китай стикається з надлишком сої, що веде до переорієнтування ринків
Надлишок сої загрожує обмежити імпортні апетити Китаю в період із вересня по грудень, піковий сезон збуту американських бобів повідомляє Agriculture.
Китай стикається з надлишком соєвих бобів, оскільки рекордно високі закупівлі збільшують запаси в той час, коли попит на корми для тварин залишається низьким, а ціни на такі продукти, як соєва олія та соєвий шрот, повинні впасти ще нижче, прогнозують аналітики. Базовий сорт соєвого борошна DSMcv1 з Дайляня втратив майже 8% за три тижні, тоді як соєва олія DBYcv1 минулого тижня впала приблизно на 4%.
“Головна проблема в тому, що попит на соєві продукти не зростає”, – сказав сінгапурський трейдер з міжнародної компанії, яка управляє заводами з переробки олійних культур у Китаї. «Маржа переробки перебуває під тиском через величезні постачання бобів».
Соєві боби подрібнюють для виробництва соєвого борошна – багатого білком інгредієнта, який використовується для корму найбільшого у світі стада свиней у Китаї, а також соєвої олії, яка переважно використовується для приготування їжі. Але уповільнення економічного зростання в Китаї, який споживає майже половину світової свинини, знижує попит і на м’ясо, і на кормові продукти.
За словами трейдерів, імпорт сої до Китаю в липні, в основному з Бразилії, ймовірно, досягне рекордно високого рівня через низькі ціни та перспективи повернення Дональда Трампа на пост президента США та відновлення торговельних тертя.
Маржа переробки, яка була у негативній зоні з початку червня, цього місяця впала ще більше. Переробники олійних культур у хабі Жичжао втрачають понад 600 юанів за тонну, що є найбільшим падінням із лютого.
За розрахунками Reuters, заснованими на оголошеннях про аукціони та звіти аналітиків, з лютого державний постачальник соєвих бобів Sinograin виставив на аукціон близько 9,68 млн. тонн імпортних соєвих бобів, але переробники купили лише 2,08 млн. тонн, або 21%.
За словами Дарина Фрідріхса, співзасновника шанхайської компанії Sitonia Consulting, минулого року було продано близько 27% соєвих бобів, виставлених на аукціон, і рівень участі також був вищим.
«Дуже складно бути оптимістом, тому що практично з усіх білків ціни впали, попит слабкий. Споживачі насправді не хочуть витрачати гроші», – додав він.
У своєму останньому звіті міністерство сільського господарства Китаю прогнозує зниження споживання сої в 2024/25 році до 114,56 млн тонн порівняно з передбачуваними 115,24 млн тонн в маркетинговому році 2023/24, що закінчується. Тим часом Бразилія випередила США і стала найбільшим постачальником сої в Китай, на її частку припадає 70% імпорту.
Імпорт сої до Китаю з Бразилії виріс на 2,2% у червні порівняно з тим же періодом попереднього року. За даними Головного митного управління, найбільший у світі покупець сої імпортував 9,72 млн тонн олійного насіння з Бразилії минулого місяця порівняно з 9,51 млн тонн роком раніше.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом