Китай розширив пілотні посіви ГМ-кукурудзи та сої
Китай розширить пілотну сівбу генетично модифікованої (ГМ) кукурудзи та сої з двох регіонів до п’яти, 31 серпня повідомляє мережеве видання AgNews.
Пілотна сівба ГМ-культур почалася в 2021 році. У 2022 році проект розширився на автономний район Внутрішня Монголія на півночі та провінцію Юньнань на південному заході Китаю. Наразі пілотна програма розширилася до 20 повітів у п’яти провінціях Хебей, Внутрішня Монголія, Цзилінь, Сичуань та Юньнань.
Насіння постачає провінція Ганьсу на північному заході Китаю, повідомляє міністерство сільського господарства та сільських справ. У пілотних проектах ГМ-кукурудза та соя показали видатні показники з погляду стійкості до шкідників та гербіцидів. Ефективність проти лускокрилих шкідників перевищила 90%, а прополка зменшилася на 95%.
Урожайність ГМ-кукурудзи та сої більша на 5,6% та 11,6% відповідно.
Вирощування генетично модифікованих організмів спричиняє безліч конфліктів. У статті на сайті мінсільгоспу пояснюється, що селекція за генними ознаками – це новий етап розвитку селекції.
«Якщо ми продовжимо відмовлятися застосовувати таку революційну технологію, то нашому рівню сільськогосподарських технологій та конкурентоспроможності промисловості буде важко покращитись, і тоді виникне великий розрив з іншими країнами. Розрив розширюватиметься, і тоді ми дійсно станемо „контролюватись іншими“», — йдеться у повідомленні Мінсільгоспу Китаю.
У 1995 році, коли ГМ-культури ще не вирощувалися з комерційною метою в США, середня врожайність кукурудзи досягла 475 кг з му (71,25 ц/га), а сої 158 кг/му (23,7 ц/га).
До 2022 року посівні площі ГМ-кукурудзи та сої у США перевищили 90%, а середня врожайність досягла 725 кг/му (108,75 ц/га) для кукурудзи та 222 кг/му (33,3 ц/га) для сої.
США, один із найбільших постачальників генетично модифікованих організмів (ГМО), вирощує 22 ГМ-культури. В останні роки в США щорічно засівається близько 73,33 млн га генетично модифікованими кукурудзою, соєю, бавовною. та цукровим буряком.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом