Китай почне імпортувати казахстанське зерно в більших обсягах
Казахстан збільшує відвантаження зернових вантажів до Китайської народної республіки. Про це Національний залізничний перевізник КТЖ проінформував представників зернового форуму, який пройшов минулого тижня у Китаї. За даними КТЖ, минулого року РК підвищила обсяг відвантажень у КНР на 35%. Найбільше до Китаю було поставлено пшениці та ячменю, повідомляє агентство «АПК Новини».
Згідно з інформацією КТЖ, обсяг перевезень різних вантажів між країнами минулого року становив понад 28 млн. тонн. Зростання порівняно з 2022 роком – 22%. Це рекордний показник останнім часом. Відправка на експорт казахстанських вантажів до КНР зросла на відчутні 35%, обсяг постачання становив 12,6 млн тонн. Найчастіше КНР закуповувала у РК пшеницю та ячмінь. 2023 року експорт казахстанських зернових вантажів збільшився втричі (!) і становив 2 млн 200 тис. тонн.
Крім представників КТЖ, на форум приїхало й керівництво держкомпанії “Продкорпорація”. Як заявив її представник, пшениця є однією з основних культур, яку імпортує КНР, на зустрічі вона становила особливий інтерес. Минулого року відвантаження казахстанської пшениці склало близько 600 тис. тонн. А за перший квартал цього року – вже 220 тис. тонн. При цьому представник керівництва Продкорпорації повідомив, що за 5 років постачання казахстанської продукції рослинництва зросло в 4,6 раза і досягло обсягу 3,5 млн тонн. Було відмічено, що китайці виробляють із казахстанського ячменю ячмінні пластівці, які користуються в країні особливою популярністю.
Раніше віце-прем’єр Казахстану повідомляв про те, що експортний потенціал щодо зерна становить 10 млн тонн, трейдери і виробники готові відвантажувати такий обсяг, проте з боку китайських партнерів є низка обмежень. На форумі сторони домовилися збільшувати постачання сільгосппродукції до Китаю. Було досягнуто домовленості створити спеціальну робочу групу для більш оперативного вирішення питань під час перевезення зерна.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом