Китай обмежує експорт кукурудзяного крохмалю, сигналізуючи про занепокоєння щодо поставок
Китай обмежив експорт кукурудзяного крохмалю в знак того, що найбільший у світі імпортер кукурудзи, ймовірно, стурбований місцевими поставками, повідомляє УкрАгроКонсалт з посиланням на Bloomberg.
Уряд попросив компанії призупинити поставки, щоб стабілізувати ціни на кукурудзу та стримати інфляційні ризики, за словами Ма Венфена, старшого аналітика Beijing Orient Agribusiness Consultant Co. Кукурудзяний крохмаль зазвичай використовується як інгредієнт для згущення супів та соусів, виробництва паперових виробів та клеїв.
Незважаючи на відносно невеликий обсяг експорту, цей крок підкреслює стурбованість Пекіна щодо поставок зерна та зростання цін. Китай імпортує кукурудзу в основному із США, де цього сезону може бути менший урожай, і з України, звідки поставки припинені після вторгнення Росії. Хоча Китай виробляє більшу частину кукурудзи, яку споживає, погана погода в цьому сезоні загрожує виробництву.
«Ціни на кукурудзу високі, а дешевші українські поставки не можна легко доставити», — сказав Ма. «Експорт кукурудзяного крохмалю ще більше підвищить внутрішні ціни».
Трейдери та переробники, з якими спілкувався Bloomberg, підтвердили обмеження, не надавши подробиць. Міністерство сільського господарства не відповіло на запити про коментарі. Понеділок є державним святом у Китаї.
Митні дані показують, що експорт кукурудзяного крохмалю з Китаю впав лише до 900 тонн у серпні з понад 40 000 тонн у липні та 23 240 тонн роком раніше. Продукт поставляється в основному на Філіппіни, Індонезію, Таїланд та Малайзію.
Світові базові ціни на кукурудзу цього року підскочили приблизно на 15% через війну в Україні та несприятливі погодні умови в основних регіонах виробництва, включаючи США та Європу. Щоб зменшити ризики поставок, Китай спробував диверсифікувати імпорт кукурудзи та прискорює поставки з Бразилії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом