Китай може стати найбільшим у світі імпортером пшениці
Сміливо можна додавати пшеницю до великого списку товарних ринків, на яких домінують китайські покупці, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Вже будучи найбільшим в світі імпортером кукурудзи та сої, Китай тепер готовий випередити Єгипет і Туреччину в якості найбільшого покупця пшениці впродовж року до кінця червня, свідчать офіційні дані Китаю та США. Закупівлі перевищили 12 млн тонн за перші 11 місяців 2022/23 МР, який триває до кінця червня. Більше половини пшениці поставила Австралія.
Імпорт основних продуктів харчування перевищив 1 млн тонн на місяць з жовтня 2022 року, перш ніж досягнути рекордного рівня в 1,68 млн тонн в квітні 2023 року. USDA прогнозує ще 12 млн тонн китайського імпорту в 2023/24 МР після того, як пошкодження врожаю пшениці сильними дощами в Китаї залишило багато врожаю придатним лише для годування тварин.
Сильні дощі в провінції Хенань, найбільшому регіоні Китаю по вирощуванню пшениці, вплинули на якість і підняли ціни на зерно з високим вмістом білка, яке використовується для виготовлення хліба та локшини. Це має принести користь фермерам і вантажовідправникам пшениці в усьому світі, водночас потенційно зашкодить попиту на інші кормові інгредієнти, такі як кукурудза та соя, оскільки більше пшениці піде корм для худоби.
«Імпорт був досить прибутковим, і було заброньовано багато вантажів, – заявив Чжан Чжідун, старший аналітик Guolian Futures Co. – Внутрішнє зерно дороге, а запаси падають, тому попит є».
Закупівлі повинні залишатися підвищеними, якщо ціни залишаються сприятливими і покупцям потрібно поповнити свої резерви, сказала Роза Ван, аналітик консалтингової компанії Shanghai JC Intelligence Co.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом