Китай: ціни на яловичину впали до п’ятирічного мінімуму
Останнім часом на китайському ринку яловичини спостерігається цікава динаміка, що призвела до зниження цін до п’ятирічного мінімуму. Влада країни стимулює фермерів збільшувати виробництво всередині країни, при цьому також підтримуючи імпорт. Однак охолодження економіки призвело до надмірного запасу м’яса, що знизило локальні ціни на яловичину до рівня, який не спостерігався вже п’ять років.
Гуртові ціни на яловичину впали на 18% з торішнього піку і становлять близько 62 юаня ($8.53) за кілограм. Це призвело до того, що значна частина промисловості великої рогатої худоби стала збитковою, що може створити проблеми для державного бюджету. Міністерство сільського господарства закликало місцеву владу підтримати фермерів субсидіями та кормами, щоб уникнути кризи.
Ситуація з яловичиною стала актуальною для продовольчої безпеки країни. Уряд Китаю прагне самозабезпеченості на ключових ринках, включаючи ринок яловичини. В умовах дефляційного тиску, який охопив економіку, Пекін змушений втручатися та підтримувати різні сектори, починаючи від тваринництва та закінчуючи зерновими культурами.
Одним із викликів стало збільшення імпорту яловичини до країни. За перші п’ять місяців поточного року імпорт яловичини до Китаю зріс на 23%. Пекін активно відкриває доступ на свій ринок для інших країн, таких як Бразилія, Іспанія та нещодавно додана до списку – Австралія. Це можна назвати продовольчою дипломатією, яка сприяє покращенню відносин між країнами.
Яловичина в Китаї є відносно дорогим м’ясом, вартість якого майже втричі вища, ніж у свинини. Попит на яловичину зростав разом із зростанням добробуту країни. Однак, нині, з погіршенням економічної ситуації, попит на яловичину знижується, що створює додаткові виклики для виробників та уряду Китаю.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом