Круп’яні культури можуть бути такими ж прибутковими, як соняшник та ріпак
Цього року аграрії Київщини збільшили посіви гречки до 46%, а проса – до 60%, у порівнянні з минулим роком. Зокрема, у Білоцерківському районі діє своєрідний тандем. Сільгоспвиробники на взаємовигідних умовах з пасічниками вирощують гречку лише української селекції. Вона має високу нектаропродуктивність і добру адаптацію до навколишнього природного середовища.
У цьому пересвідчилися учасники Дня поля “Українські крупи: гречка та просо”. Вони у Білоцерківському районі оглянули демонстраційні посіви сортів гречки та проса селекції наукових установ НААН, обговорили нові підходи вирощування круп’яних культур. Адже за умов дотримання посівної технології їх вирощування може стати одним із прибуткових видів агробізнесу. Він нічим не поступатиметься високорентабельним олійним — соняшнику та ріпаку. До того ж, на українському продовольчому ринку гречка та просо користуються стабільним попитом.
Наголошувалося, що наразі середня врожайність гречки у Київській області становить 16,16 ц/га. Поки лише обмолочено 12,6 %площ. У засіках – перші 2,1 тис. тонн збіжжя. Просо тут зібране на 69 %, намолочено 5,75 тис. тонн, урожайність склала 17,4 ц/га.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом