Котирування на пшеницю на біржах знову впали на 2,5-6% за тиждень, повністю нівелюючи зростання з початку травня
На тлі активного збору озимої пшениці, сприятливих умов для посіву та розвитку ярової пшениці у США, а також прогнозів опадів на сході та в центрі України та південно-західній частині Росії, котирування на пшеницю на світових біржах продовжили знижуватися. Протягом тижня котирування знизилися на 2,5-6%, а за два тижні червня котирування впали в США на 10,7-12,5% та у Парижі на 9,4%.
У п’ятницю липневі ф’ючерси на пшеницю знизилися:- на 1,2% до 224,9 $/т на SRW-пшеницю в Чикаго (-2,5% за тиждень),
– на 1,5% до 230,6 $/т на HRW-пшеницю в Канзас-Сіті (-6%),
– на 1,8% до 240,9 $/т на HRS-пшеницю в Міннеаполісі (-5,9%),
– на 0,7% до 236,75 €/т або 253 $/т на вересневі ф’ючерси на пшеницю на Euronext у Парижі (-3%).
На тлі бурхливого зростання котирувань на пшеницю на біржах, знову виграли російські експортери, які продовжили нарощувати експорт пшениці в червні, оскільки спред між французькою та російською пшеницею досягав 25 $/т, що сприяло зростанню попиту на російську пшеницю. Аналітичний Центр «СовЕкон» прогнозує, що експорт російської пшениці в червні складе 3,5-4,0 млн тонн проти 3,6 млн тонн роком раніше та 1,6 млн тонн у середньому.
З початком збору нового врожаю продавці зі США та ЄС знову зіткнуться зі зниженням попиту на пшеницю та агресивною політикою експорту з Росії. Рішення Туреччини про призупинення імпорту пшениці з 21 червня по 15 жовтня 2024 року скоротить попит на російську пшеницю, до того ж новий міністр сільського господарства Індії підтвердив, що уряд не скасує мита на імпорт пшениці для підтримки власних фермерів.
Зростання прогнозу виробництва в Австралії та Аргентині на тлі сприятливих умов для посіву також чинить тиск на котирування.
Зернова біржа Росаріо підвищила прогноз урожаю пшениці в Аргентині в 2024/25 МР до 21 млн тонн проти 15,85 млн тонн у цьому сезоні, що наближається до рекорду 22,15 млн тонн, встановленого у сезоні 2021/22, через зростання посівних площ до рекордних 6,92 млн га у зв’язку з необхідністю сівозміни у центральних та північних частинах країни.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом