Котирування на кукурудзу залишаються під тиском збирання урожаю в Бразилії та прогнозів збільшення урожаю в США
В очікуванні липневого звіту USDA аналітики публікують власні прогнози, згідно з якими урожай кукурудзи у США збільшиться у порівнянні з оцінками червня на 6,5 млн т до 383,9 млн т завдяки розширенню площ сівби. Також очікується, що буде збільшена оцінка кінцевих запасів у 2023/24 МР, що негативно вплине на ціни.
На тлі сприятливої для посівів погоди грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго за місяць впали на 14,4% до найнижчого з кінця 2020 р рівня 160,8 $/т, хоча у квітні 2022 р вони були вдвічі дорожчими.
За даними NASS USDA, у США кількість посівів кукурудзи у доброму або відмінному стані за тиждень збільшилася на 1% до 68% (55% торік), а цвітіння зафіксоване на 24% площ, що на 10% перевищує середній 5-річний показник. Прогнозовані в регіонах вирощування кукурудзи опади сприятливо вплинуть на посіви у цій фазі розвитку.
За даними Bloomberg, котирування на кукурудзу дешевшали 6 кварталів поспіль, що стало найтривалішим падінням, починаючи з 1959 р. Внаслідок цього у американських фермерів накопичилися найбільші з 1988 р запаси кукурудзи.
За оцінками МСГ США, у 2024 р доходи фермерів в країні зменшаться до найнижчого з 2006 р рівня та будуть на 1,7% поступатися середньому 20-річному показнику та на 40,9% – рекордному рівню 2022 р з урахуванням інфляції. При цьому США швидко втрачають позицію світового лідера з експорту кукурудзи внаслідок посилення конкуренції з Бразилією. Крім того, Аргентина нещодавно відправила до Китаю першу за 15 років партію кукурудзи.
Агенція Conab повідомляє, що в Бразилії на 7 липня кукурудза першого урожаю зібрана на 95% площ (96% торік), а другого – на 61% площ (29,3% торік).
В Україні цього тижня пануватиме спека у 30-35 оС, яка негативно вплине на посіви кукурудзи, що загалом знаходяться у доброму стані завдяки червневим дощам. Відсутність опадів та високі температури в період цвітіння (в наступні 2 тижні) можуть знизити потенціал майбутнього урожаю.
Ціни попиту на кукурудзу старого та нового урожаю з доставкою до портів Чорного моря поки складають 160-170 $/т, але аграрії не поспішають укладати форвардні контракти, сподіваючись на зростання цін в новому сезоні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом