Наразі на ринку завдяки великій пропозиції з боку росії ціни йдуть у знижувальному напрямі. Індонезія посіла 5-те місце як покупець російської пшениці. Тож бачимо, що російське зерно витискає українське і не лише з ринку Індонезії, але загалом на світових ринках. Проте, незважаючи на те, що Україна розпочала доволі пізно експортний сезон пшениці, ми бачимо продовження активності та вважаємо, що Україна зможе покращити показники і поборотися з російською та австралійською якістю.
Конкуренція за індонезійський ринок. російська пшениця витісняє українську
Цього маркетингового року Індонезія чітко переключається на імпорт російської пшениці. Водночас росія нарощує обсяги експорту, і якщо минулого року на ринку Індонезії вона мала частку лише 2%, то зараз українській пшениці все складніше конкурувати з російською.
Про це розповіла брокер та аналітик сільськогосподарських товарів компанії Atria Brokers Христина Серебрякова під час засідання Trend&Hedge Club.
Христина Серебрякова розповіла, що традиційно Індонезія була актуальна для України в інший період часу — експорт пшениці стартував влітку і на спад йшов у листопаді, а в другій половині сезону взагалі туди не експортувалася пшениця. Цього ж року була інша ситуація: запрацював зерновий коридор, і завдяки цьому експортери змогли зробити програму, але експорт пшениці до Індонезії був пізнім.
«Взагалі змінився період експорту української пшениці, тому, можна сказати, були втрачені можливості. У час, коли ми вийшли на ринок, було багато конкурентів, особливо Австралія. Зараз австралійські ціни дуже привабливі для імпортерів, і коли вони порівнюють якість австралійського та українського зерна, все ж таки віддають перевагу австралійській пшениці. Тому, за нашими прогнозами, цього сезону австралійська пшениця збереже свою частку ринку на рівні 50%», — розповідає Христина Серебрякова.
Але, незважаючи на досить пізній стан сезону, саме завдяки експорту зерновим коридором великими суднами Україна змогла збільшити постачання пшениці до Індонезії майже на 75%. Активний експорт припав на листопад і грудень.
«Якщо подивитися на експортну статистику з України, досить складно зрозуміти, яка частка борошномельної пшениці, а яка — фуражної. Індонезія імпортує переважно борошномельну пшеницю, а в Україні — приблизно 65% фуражної пшениці», — зазначає Христина Серебрякова.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом