Комітет Ради схвалив законопроєкт про страхування інвестицій від воєнних ризиків, – Кисилевський
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив до розгляду у першому читанні законопроєкт 9015 про страхування інвестицій від воєнних ризиків.
Про це повідомив автор законопроєкту народний депутат Дмитро Кисилевський.
Проєкт закону передбачає дозвіл Експортно-кредитному агентству страхувати від воєнних ризиків інвестиції в Україні.
“Вже кілька місяців на контакті з урядом перебувають агентство Miga (підрозділ Світового банку) та DFC (федеральне агентство розвитку США) – авторитетні структури, які страхують від воєнних ризиків інвестиції по всьому світу. Але їхня політика передбачає страхування лише іноземних інвестицій в Україну. Вітчизняні ж компанії не мають доступу до такого інструменту. Прийняття закону створить правові підстави для Експортно-кредитного агентства страхувати інвестиції від воєнних ризиків українських компаній в Україні”, – зауважив Кисилевський.
За словами нардепа, за приклад Україна має взяти Ізраїль, який фактично перебуває у стані війни багато років, але це не заважає йому мати потужну економіку. Не в останню чергу це вдалося завдяки ефективному механізму страхування воєнних ризиків.
“Переконаний, що в умовах війни базове питання, яке має вирішити наша держава – страхування інвестицій від воєнних ризиків. Цей механізм має з’явитись і запрацювати перед початком реалізації будь-яких програм відновлення інфраструктури та економіки. Надважливим він є і для реалізації розробленого за моєю ініціативою Плану розвитку переробної промисловості”, – підкреслив Дмитро Кисилевський.
Міжнародний досвід страхування воєнних ризиків вказує на те, що такий поліс для бізнесу має коштувати в середньому 1-3% від обсягу інвестицій. Власники полісу зазвичай можуть розраховувати на компенсацію до 90% збитків проєкту, пов’язаних з війною.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом