Коли завершиться падіння цін на пальне та чи буде зростання навесні?

Джерело:  Delo.ua
топливо

Ціни на пальне в Україні продовжують падати з кінця грудня. Разом з тим поставки бензину та дизпалива в Україну лише ростуть. Ринок очікує весняних польових робіт та активізації попиту з боку аграрки. Але через переорієнтацію українських трейдерів на європейський ринок та демонополізацію цьогоріч посівна не стане причиною ажіотажного зростання цін.

Взимку споживання  пального традиційно є низьким, однак цього року поставки бензину та дизпалива в Україну продовжили зростати. Це стало причиною посилення конкуренції між трейдерами та падіння цін на АЗС два місяці поспіль. Готуючись до ембарго Європейського союзу проти російських нафтопродуктів європейські та українські трейдери активно накопичували пальне, разом з цим після вступу ембарго в дію дефіциту на пальне нема ні в Європі, ні в Україні. Загалом, за різними оцінками, ціни на АЗС можуть впасти ще на 1-3 гривні через конкуренцію на ринку.

Зараз трейдери очікують весни, коли традиційно з початком польових робіт зростає попит на пальне з боку агросектору та оживає сам ринок пального. В минулі роки посівна та жнива характеризувалися різким здорожчанням дизпалива та ажіотажем. Однак цього року все може бути інакше.

В минулі роки монополісти регулярно штучно створювали ажіотаж на українському ринку пального через що ціни зростали, а найбільші постачальники пального отримували значні прибутки. Зараз через те що український ринок повністю переорієнтувався на поставки пального з Європи, а імпортерів пального стало значно більше цінові коливання також будуть помірними, та залежатимуть головним чином від глобальних нафтових котирувань.

В кінці лютого конкуренція на паливному ринку посилилася

Аналітик профільного видання “НафтоРинок” Олександр Сіренко говорить, що на минулому тижні(6-12 лютого) ціни на бензин та дизпаливо на оптовому ринку коливалися відповідно до коливань нафтових котирувань: спочатку вони впали, а потім дещо зросли. Загалом ціни на дизпаливо від початку року впали на 10%, а на бензин залишалися незмінними.

“Зараз зберігається потенціал до падіння цін на дизпаливо у 2-4 гривні. Якщо “Привату” або “Укрнафта” ще раз знизять ціну, то ймовірніше за все слідом за ними підуть і інші мережі АЗС, оскільки конкуренція на ринку зараз досить жорстка. Багато гравців закупилися за січневими цінами, котрі були дорожче ніж у лютому. Запаси дорогого січневого пального ймовірно дещо стримують щедрість АЗС перед клієнтом”, – каже експерт.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!