Китай уповільнює прогрес досягнення цілей торгової угоди з США

UkrAgroConsult

Автори статей:

Китай призупинив і без того повільний прогрес у досягненні цілей торгової угоди зі США, уповільнюючи закупівлі всіх видів товарів, що охоплюються угодою, незважаючи на заклики адміністрації Байдена до Пекіна дотримуватися своїх зобов’язань, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Згідно з аналізом Bloomberg офіційних даних Китаю, у жовтні Китай закупив промислових, сільськогосподарських та енергетичних товарів на суму 9,5 млрд дол., внаслідок чого загальний обсяг закупівель становив 210,4 млрд дол. з моменту підписання торгової угоди у січні 2020 р. у жовтні здійснювалися найповільнішими темпами за рік: зараз Китай досяг лише 56% від дворічного цільового показника 378,4 млрд дол.

Офіційні особи США нещодавно стали частіше закликати Китай дотримуватись умов угоди, хоча невідомо, які кроки США зроблять у відповідь на те, що Пекін не зможе досягти своїх цілей. Торгові цілі закінчуються наприкінці грудня 2021 р., хоча в угоді є пропозиція, згідно з якою обидві сторони очікують, що зростання закупівель продовжиться у 2022-2025 роках.

Міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила у вересні, що Китай не виконує своїх зобов’язань, і вказала на те, що Пекін перешкоджає купівлі літаків Boeing Co. на “десятки мільярдів доларів”. У жовтні торговий представник США Кетрін Тай заявила, що адміністрація працюватиме над забезпеченням виконання Китаєм зобов’язань щодо торгової угоди.

Раніше у листопаді Тай визнала, що діяльність Китаю «не була ідеальною», і офіційні особи працюють над своїми подальшими кроками.

«То що ж нам із цим робити? Це питання на мільйон доларів», – заявила вона, додавши: «Ми над цим працюємо».

Тай також сказала, що США викликають у Пекіна занепокоєння, що виходить за межі обіцяних закупівель, у тому числі з приводу орієнтованої на державу промислової політики Китаю, внаслідок чого майбутнє торгової угоди залишається незрозумілим.

Минулого тижня між президентами Джо Байденом і Сі Цзіньпіном також не вніс великої ясності у торговельні відносини. Офіційні особи США заявили, що тема торгівлі та обмежень на експорт технологій не була головною у розмові. Китай повторив заклик до Білого дому уникати як «надмірного розтягування» концепції національної безпеки у ділових відносинах, так і політизації торговельних питань.

УкрАгроКонсалт

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!