Kernel замовив виготовлення 2 тис. залізничних контейнерів
Компанія Kernel уклала довгостроковий контракт із польськими партнерами щодо виготовлення 2 тис. залізничних контейнерів. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію холдингу.
Як зауважили у компанії, Kernel провадить переорієнтацію експорту на європейський ринок. Проте класичного рухомого складу, зокрема вагонів-зерновозів, в Європі дуже мало.
“Це унеможливлює виконання планів перевезень з використанням виключно вагонів-зерновозів чи цистерн для олії. Тож компанія прийняла стратегічне рішення придбати 400 танк-контейнерів для перевезення олії. Крім того, був підписаний довгостроковий контракт з польськими партнерами про виготовлення 2000 залізничних контейнерів з комплексом послуг з перевезення. Наразі Kernel має в оперуванні 1440 контейнерів від польських партнерів, а також 100, побудованих українським Дослідно-механічним заводом «Карпати»“, — повідомляють в компанії.
Оскільки контейнери потрібно перевозити на платформах, компанія побудувала під свої контейнери платформи, а також підписала довгострокові контракти з виготовлення платформ із польськими та українськими виробниками.
Наразі більшість контейнерів задіяні для внутрішніх перевезень: у грудні 2022 року вдалося досягти показників 52 тис. т зернових для експорту через порт. План на січень та лютий 2023 року — 70 та 80–85 тис. т відповідно.
«Наявність контейнерів додає компанії гнучкості, стійкості та швидкості перевезень у напрямку європейських коридорів. Можна переставляти контейнери з широких платформ на вузькі та їхати до портів Німеччини, Балтії та Нідерландів. Адже всюди в Європі є розвинена інфраструктура для контейнерних відправлень. Хоч зараз і використовуємо контейнери в Україні, проте ми завжди можемо швидко розгорнути їх в бік Європи. Тож головне, що ми маємо цей альтернативний план Б у разі зміни обставин», — наголошує керівник служби залізничної логістики компанії Михайло Кравченко.
Окрім того, Kernel поглибив співпрацю із найбільшим залізничним оператором Центральної Європи — Deutsche Bahn. Після тривалих перемов компанії уклали контракт, і вже у серпні минулого року вагони-зерновози та контейнери Deutsche Bahn заїжджали колією шириною 1435 мм на один з елеваторів Kernel. Зауважується, що унікальність співпраці полягала в тому, що «на той момент жодна інша компанія-власник європейського рухомого складу не хотіла рухатися територією України через високі ризики».
Співпраця з Deutsche Bahn дала змогу компанії отримати доступ до дефіцитних європейських зерновозів та доправляти вантажі до німецьких портів.
«Kernel по черзі оперував трьома рухомими складами зерновозів і двома — контейнерів. Це допомогло експортувати продукцію з портів Німеччини за вигіднішими цінами, ніж з портів Польщі», — пояснюється у дописі.
Крім того, як заявив директор з логістики Kernel Микола Мірошниченко, компанії “вдалося поступово вийти на темпи власних відвантажень у порту Чорноморська на рівні довоєнного періоду – 400 тис. т зерна та 100 тис. т олії щомісяця”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом