Казахстан різко скоротить посівні площі під пшеницею
Семінар на тему диверсифікації посівних площ провела у селищі Осакарівка Карагандинської області партія “Ауил”. Передбачається зменшувати посівні площі під пшеницею, заміняючи їх олійними, бобовими та кормовими культурами. Це має забезпечити більш високу маржинальність агровиробництва, а також підтримати тваринництво та олійну переробку, яка нині зазнає нестачі сировини.
У Карагандинській області цього сезону посівна площа під усіма культурами становитиме 1,2 млн га. Сівбу зернових планується скоротити з торішнього 1 млн.га до 960 тис.га, замінивши більш рентабельними культурами.
Як зазначив Кайрат Айтуганов, заступник голови партії “Ауил”, робота з диверсифікації у 2012 році розпочиналася в пілотному режимі саме з Карагандинської області. На жаль, у масштабах країни диверсифікація забуксувала. Але зараз уже стало очевидно, що ті рішення були правильними – вже кілька років поспіль до Казахстану йде потік дешевшої пшениці з Росії, що створює казахстанським фермерам складнощі з реалізацією врожаю зерна за справедливою ціною.
Директор департаменту землеробства МСГ РК Мурат Іргібаєв розповів, що в нинішньому сезоні порівняно з минулим посіви пшениці передбачається знизити на 430 тис. га, а за п’ять найближчих років на 855 тис. га. У 2023 році сівба пшениці в Казахстані проводилася на 13,7 млн га.
При цьому стоїть завдання не допустити зниження валового збирання зерна за рахунок підвищення врожайності.
Площа сівби олійних за п’ять років має зрости з нинішніх 2,8 млн га до 3,2 млн га. Це дозволить забезпечити сировиною ОЕЗ-и країни, які зараз мають річну потужність у 3 млн тонн. Також на 190 тис. га мають зрости площі під однорічними травами для збільшення виробництва кормів на підтримку тваринництва.
Звичайно, для успіху цієї програми потрібні фінанси – для оновлення машино-тракторного парку та придбання насіння. Наразі МСГ РК опрацьовує питання виділення коштів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом