Казахстан готується експортувати фуражне зерно
У Казахстані цього року очікується великий обсяг фуражного зерна. За оцінками Зернового союзу, він може становити 2-3 млн тонн. Представники бізнес-спільноти на засіданні в НВП «Атамекен» звернули увагу на труднощі, пов’язані з фуражем зерна. Про це повідомляє ElDala.kz з посиланням на прес-службу Мінторгівлі Казахстану.
«Історично такого не було. Актуальність цього дня – продаж фуражу. Тому, ми вважаємо, треба дати можливість за експортним спрямуванням. Робота транспортної інфраструктури у нас нестабільна», – зазначив виконавчий директор Зернової спілки Муратбек Ісабаєв.
Міністр торгівлі та інтеграції Арман Шаккалієв запропонував експортерам переглянути транспортну стратегію з експорту з точки зору консолідації, і замість відшкодування витрат на логістику, заздалегідь купувати склади у АТ «НККТЖ».
Він також запропонував створити спеціальний штаб із експорту та спільно порахувати всі транзакційні витрати, а також повернутися до цього питання вже в рамках роботи штабу.
«Колеги із зацікавлених міністерств, насамперед із Міністерства транспорту, Міністерства промисловості, Міністерства сільського господарства – ми сформуємо штаб з експорту для того, щоб питання, пов’язані з логістикою, транспортуванням, та питання, пов’язані з заходами підтримки експортного спрямування, були синхронізовані. Тому що ми бачимо, що є труднощі не тільки під час планування експорту, а й усередині країни. Ми готові зустрічатися з бізнес-спільнотою на майданчику НВП на регулярній основі», – сказав міністр торгівлі та інтеграції Казахстану.
За підсумками зустрічі, учасники діалогу запланували наступну зустріч за участю міністрів для затвердження алгоритмів синхронізації, а також конкретних заходів, спрямованих на експортну акселерацію.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом