Казахстан. Експортне мито на насіння соняшнику б’є по кишені переробників
Крім того, зазнають збитків і самі селяни, які вирощують цей продукт. Про це заявляють галузевики. Вже два місяці в Казахстані діє експортна ставка на продаж насіння соняшнику. 4 лютого набув чинності відповідний наказ Мінторгівлі. Через це багато підприємств зазнають збитків. Розмір держмита зараз становить 20% від ринкової вартості сировини. Сума для багатьох не по кишені. У зв’язку з цим бізнес просить уряд знизити держмито або зовсім прибрати з переліку категорію насіння, з якого не виробляється олія, передає Atameken Business.
“Ми займаємося переробкою та експортом соняшнику. Ми закуповуємо у селян соняшник, переробляємо та відправляємо на експорт. У зв’язку з введенням мита всі заводи зупинилися. Для нас мито б’є по кишені. І дуже це дорого. Нам не вигідно платити мито, купувати у селян , переробляти і далі відправляти на експорт. 20% це дуже багато для нас. Ми не здолаємо це”, – каже підприємець Айдин Надірбай.
На світових ринках зараз дефіцит соняшникового насіння. Це з тим, що великі імпортери не поспішають продавати сировину. Для того, щоб стримати безконтрольне вивезення насіння за кордон, у Казахстані діє експортне мито. Крім того, захід дозволить стримати вартість соняшникової олії, щоб вона різко не підскочила на прилавках магазинів, кажуть експерти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом