Кабмін затвердив механізм надання підтримки для сільськогосподарських виробників
Кабінет міністрів затвердив постанову, якою запроваджується субсидія на 1 га оброблюваних, засіяних, засаджених угідь під урожай. Держава буде платити 1 тис. гривень на 1 гектар угідь, якщо аграрій працює на території можливих бойових дій, і по 2 тис. гривень на гектар, якщо це території бойових дій. Також відсьогодні розпочався прийом заявок на отримання допомоги для тих, хто розвиває системи зрошення.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає УНН.
“Цього тижня розпочався прийом заявок на ще одну програму підтримки. Це допомога тим, хто розвиває системи зрошення. У держбюджеті для підтримки меліорації та відновлення меліоративних систем виділено 200 млн гривень. Якщо аграрій інвестує власні кошти, то держава його підтримає, покривши до 50% витрат на реконструкцію або будівництво нових систем зрошення. На практиці ми збільшуємо площі зрошуваних земель, покращуємо енергоефективність систем, збільшуємо врожайність та продуктивність агросектору”, – сказав Шмигаль.
Також він зазначив, що уряд сьогодні також ухвалив постанову про запуск ще однієї програми підтримки аграріїв – механізм надання спеціальних субсидій для аграріїв, які працюють у цих прифронтових регіонах.
“Держава буде платити 1 тис. гривень на 1 гектар угідь, якщо аграрій працює на території можливих бойових дій, і по 2 тис. гривень на гектар, якщо це території бойових дій. Ми розуміємо, як важко сіяти та збирати врожай на цих землях та в цих громадах, тому будемо підтримувати наших людей, які там працюють”, – додав Шмигаль.
Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук додав, що відповідні зміни були внесені у порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь.
“Запроваджено, з метою зменшення фінансового навантаження на с/г товаровиробників, бюджетну субсидію на 1 га оброблюваних угідь, засіяних / засаджених с/г культурами під урожай поточного року, зокрема, для територій: можливих бойових дій – 1 тис. гривень; активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси – 2 тис. гривень”, – повідомив Мельничук.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом