Кабмін виділив майже 2,5 млрд грн на дотації для аграріїв
Кабінет Міністрів України на засіданні 5 червня ухвалив рішення про спрямування Міністерству аграрної політики та продовольства на програми держпідтримки аграріїв 2,463 млрд грн коштів донорів.
Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Він уточнив, що зазначені кошти надходять відповідно до Угоди про надання гранту між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною асоціацією розвитку.
Так міністерству спрямовано:
- 443,63 млн грн з метою збільшення статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві;
- 2 млрд грн на бюджетну програму «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» (видатки розвитку);
- 17,7 млн грн з метою створення та функціонування Групи управління Проєктом «Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».
Як повідомили у пресслужбі Мінагрополітики, залучені грантові кошти дозволять насамперед забезпечити фінансову підтримку аграріям, які мають у власності чи користуванні до 120 га, утримують до 100 корів або до 500 маточного поголів’я кіз або овець.
Завдяки додатково спрямованим коштам сільгоспвиробник може отримати таку підтримку:
- 4000 грн на один гектар оброблюваних угідь;
- 7000 грн на одну корову всіх напрямів продуктивності;
- 2000 грн на одну голову кіз або овець.
Заявки на отримання допомоги прийматимуться через Державний аграрний реєстр. Про початок прийому заявок буде повідомлено на сайті Мінагрополітики. Орієнтовно реєстрація розпочнеться в кінці червня.
«Крім того, збільшено статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Це суттєво знизить ризики для банків під час кредитування і стимулюватиме банки співпрацювати з малими та середніми сільгоспвиробниками», — підсумували у міністерстві.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом