Із перезимівлею озимих можуть виникнути складнощі
Агрометеорологічні умови останніх двох декад жовтня в Україні сприятливо вплинули на раніше засіяні площі озимими культурами, і якщо в листопаді буде порівняно тепла погода, як це було минулого року, стан посівів істотно покращиться.
Про це йдеться у звіті Національної академії аграрних наук України, опублікованому на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.
«Але якщо ж вегетація озимини припиниться на початку листопада (середні багаторічні строки), то посіви увійдуть у зиму слабо розвинутими, і їх перезимівля ускладниться», — зазначили науковці.
Так, за спостереженнями науковців ННЦ «Інститут землеробства НААН», за середніми багаторічними даними, на Київщині озимина припиняє вегетацію 30 жовтня – 2 листопада. Нинішнього року, за умов припинення вегетації в такі строки, беручи до уваги фактичний стан рослин та прогноз погоди надалі, можна очікувати, що на більшості площ озимі культури увійдуть у зиму в фазі «3-й листок» та «початок кущіння», на пізніх посівах — «утворення сходів».
«За експертною оцінкою, площа озимих культур у слаборозвиненому стані на початок зими (за умови температурного фону, близького до норми) в середньому на Київщині може становити близько 10-15%», — додають у НААН.
Проведений аналіз стану озимих культур науковцями показав, що рослини пшениці озимої, сівбу якої проводили в кінці вересня – на початку жовтня, після різних попередників налічують 1-2 листки і мають висоту 6-15 см. За пізньої сівби (15 жовтня) рослини пшениці озимої тільки-но утворили сходи.
«Судячи з того, що середня багаторічна дата припинення вегетації озимої пшениці в Дніпропетровській області становить 5-11 листопада, прогнозовано існує велика ймовірність, що на частині жовтневих посівів для розвитку рослин не вистачить тепла, і рослини можуть закінчити вегетацію в слаборозвиненому стані, або ж не утворивши сходів узагалі», — вказується в повідомленні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом