Інвестиції в сільгосптехніку повернулись на довоєнний рівень, однак є виключення
Українські сільгоспвиробники мають намір інвестувати у нову техніку обсяг коштів, який майже відповідає показникам довоєнного періоду.
Про це свідчать результати дослідження компанії Agrohub, яке охопило 14 найбільших агрохолдингів України.
«Зокрема, середня сума запланованих інвестицій у трактори 2023 року складає 10,2 $/га, при тому що у 2022 році цей показник був 7,1 $/га. І відповідно, порівнюючи це з середніми даними за 2018-2021 роки (10,9 $/га), бачимо, що компанії готові вкладатись в оновлення тракторного парку на значному рівні», — цитує InVenture повідомлення компанії.
Схожа ситуація із обприскувачами. За планом на 2023 рік, сума інвестицій в них сягне 6,10 $/га, що навіть перевищує показник за 2018-2021 роки — 5,3 $/га. 2022 року в придбання нових обприскувачів вкладали 3,2 $/га.
З сівалками така ж історія: план на поточний рік — 6,4 $/га, у 2022-му було 3,8 $/га, а у 2018-2021 роках — у середньому 7 $/га.
Водночас, за результатами дослідження Agrohub, з інвестиціями у комбайни ситуація дещо інша.
«У 2023 році компанії не планують купувати комбайни взагалі, і загалом за останні 4 роки інвестиційна активність агровиробників у цей вид техніки незначна (2018-2021 рр. — 3,6 $/га), тож ця тенденція зберігається. Це пов’язано з тим, що у період збирання врожаю вони користуються здебільшого аутсорсом, адже більшості виробників невигідно тримати окремий парк дорогої техніки для цього короткого періоду польових робіт. Також, враховуючи загальну мінімізацію кількості культур у структурі посівів, цикли збирання звужуються, і, відповідно, можливості наробітку такої техніки за сезон скорочуються», — пояснюють експерти.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом