Інфляція в Україні сповільнилася до мінімуму з 2020 року
Зростання споживчих цін в Україні у березні 2024 року прискорилося до 0,5%, порівняно із 0,3% у лютому та 0,4% – у січні та 0,7%.
У річному обчисленні, порівняно із березнем 2023 року, інфляція сповільнилася до 3,2%, повідомила Державна служба статистики (Держстат).
Це найнижчий рівень з листопада 2020 року, зауважив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За даними Держстату, з початку року ціни зросли на 1,2%.
Базова інфляція у березні, порівняно з лютим, прискорилась до 1%, з початку року вона становила 1,8%.
За підрахунками Держстату, у березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої на споживчому ринку знизилися на 0,2%. Найбільше (на 16,4%) подешевшали яйця. На 2,5-0,3% знизилися ціни на цукор, сало, свинину, соняшникову олію, продукти переробки зернових, овочі, молоко.
Водночас на 4,1% подорожчали фрукти, на 1,6-0,3% зросли ціни на яловичину, кисломолочну продукцію, масло, м’ясо птиці, хліб, безалкогольні напої, макаронні вироби.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,4%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,3%.
Одяг і взуття подорожчали на 12,9%, у т.ч. одяг – на 13,3%, взуття – на 12,5%.
Ціни на транспорт зросли на 1,7% в основному через подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 4,4% і палива та мастил на 2,7%.
У сфері зв’язку ціни зросли на 0,5%, що пов’язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв’язок на 15,7%, пояснив Держстат.
Як повідомлялося, за підсумками 2023 року інфляція в Україні становила 5,1%.
Національний банк прогнозує, що інфляція пришвидшиться у 2024 році до 8,6%, але вже наступного року увійде до цільового діапазону, знизившись до 5,8%, а у 2026 році – до 5%.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом