Індія знизила базове імпортне мито на рафіновану соєву та соняшникову олію
Уряд Індії знизив імпортне мито на рафіновану соєву та соняшникову олію до 12,5% з 17,5%. Постанова набуде чинності з четверга, згідно з офіційним повідомленням.
Цей крок було зроблено для того, щоб тримати ціни на олію під контролем. “Навіть за меншої різниці у митах між сирою та рафінованою соєвою та соняшниковою олією ймовірність відвантаження рафінованої соєвої або соняшникової олії комерційно невигідна, але може мати деякий тимчасовий сентиментальний вплив на ринок”, – заявив виконавчий директор Асоціації виробників олії Індії (SEA) Б.В. Мехта.
У період з листопада по квітень імпорт пальмової продукції різко збільшився через паритет цін і склав 4,9 млн тонн порівняно з 3,2 млн тонн за відповідний період минулого року. Частка пальмової олії збільшилася з 49% до 61%, тоді як імпорт інших олій скоротився. Однак за останні два місяці постачання соняшникової та соєвої олії різко збільшилося і в листопаді-жовтні склали 3,1 млн тонн проти 3,3 млн тонн минулого року. За даними SEA, частка решти олій знизилася з 51% до 39%.
Згідно з останніми даними SEA, імпорт олії до Індії у квітні знизився на 10% порівняно з попереднім місяцем, тоді як імпорт пальмової олії скоротився на 31% до 505 000 тонн. Однак імпорт соєвої олії зріс на 1% до 262 000 тонн, а імпорт соняшникової олії зріс на 68% до 249 000 тонн через надлишок пропозиції за найнижчою міжнародною ціною порівняно з соєвою олією та сирою пальмовою олією.
Ринкова ціна на сиру пальмову олію (CPO) у порту Мумбаї, станом на 2 червня, становить 860 доларів за тонну проти 1557 доларів торік за той самий час; сира соєва олія – 970 доларів порівняно з 1686 доларами, а соняшникова олія – 860 доларів проти 1941 долара за тонну. З іншого боку, ціни на рафіновану соєву олію становлять 90 000 ієн за тонну, а на соняшникову олію – 92 000 ієн за тонну. За даними SEA, за відповідний період минулого року ціни на рафіновану соєву олію становили 1,4 лакхських єн, а на соняшникову олію – 1,7 лакхських єн за тонну.
Індія є найбільшим у світі покупцем олії і значною мірою залежить від імпорту, на частку якого припадає близько 60% її річного споживання, що становить 24 млн тонн. Із загального обсягу імпорту харчової олії до Індії, що становить 14 млн тонн на рік, частка сирої та рафінованої олії становить 75% та 25% відповідно.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом