Індія відчуває фінансовий вплив обмежень на експорт
Спроби Індії уповільнити продовольчу інфляцію шляхом обмеження експорту пшениці, рису та цукру призвели до дефіциту у розмірі від 4 до 5 мільярдів доларів, повідомило агентство Reuters 21 грудня з посиланням на анонімне джерело.
Проте урядовець заявив, що зростання експорту інших сільськогосподарських товарів, таких як м’ясо, фрукти та овочі, як очікується, компенсує дефіцит експорту, йдеться у доповіді.
“Якщо ми виключимо сільськогосподарські товари, експорт яких контролюється, наприклад, пшеницю та рис, експорт зросте більш ніж на 4%”, – заявив Раджеш Агарвал, секретар міністерства торгівлі, під час нещодавньої прес-конференції.
Індія, другий за величиною виробник пшениці у світі, припинила експорт пшениці у травні 2022 року, і ця заборона діяла останні 19 місяців. Хоча Індія ніколи не була значним гравцем у світовій торгівлі пшеницею, історично вона займала лідируючі позиції щодо експорту рису або наближалася до них через значний надлишок продовольчого зерна. Фактично на Індію зазвичай припадає близько 40% світової торгівлі рисом. Але нещодавній стрибок цін на продукти харчування змусив індійський уряд заборонити експорт рису, що не є басмати, і ввести 20% мито на експорт пропареного рису.
Нещодавно обійшовши Китай як саму густонаселену країну у світі з населенням 1,4 мільярда людей, що становить майже 18% світового населення, забезпечення своїх громадян продуктами харчування за доступними цінами стає проблемою для Індії.
Оскар Тьякра, старший аналітик RaboResearch Food and Agribusiness в Азії, повідомив World Grain у листопаді, що обмеження на експорт зерна мали обмежений успіх у зниженні цін.
“Незважаючи на заборону на експорт пшениці, внутрішні ціни на пшеницю в Індії все одно зросли в 2023 році”, – сказав Тьякра. “Внутрішні ціни на пшеницю в Індії досягли найвищого рівня майже за вісім місяців у вересні 2023 року”.
Тьякра сказав, що рішення обмежити експорт пов’язане не лише з фундаментальними показниками попиту та пропозиції. Є політичний елемент.
“Схоже, що індійський уряд не зніме заборони на експорт рису та пшениці найближчим часом”, – сказав Тьякра. «Уряд, найімовірніше, зніме ці заборони лише після виборів наступного року».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом