Індія призупиняє дію мит на австралійський нут і зернові культури
Ціни на нут в Австралії різко зросли після того, як Індія призупинила мита на імпорт, відкривши двері для відновлення торгівлі, яка колись коштувала сотні мільйонів доларів.
Вищі ціни та підвищений попит з боку Індії спонукатимуть фермерів ciяти більше нуту в найближчі місяці, повідомляє галузева організація Grains Australia.
Індія, найбільший у світі споживач нуту, 4 травня призупинила мита до 31 березня наступного року через поганий місцевий урожай. Австралія, найбільший експортер нуту, займає найкращу позицію в цьому.
«Австралійські експортери негайно позиціонуватимуть продукцію для індійських портів», — сказав Пітер Вілсон, голова ради бобових Grain Australia.
У зв’язку з тим, що посівний сезон в Австралії тільки починається, «це гарантує, що буде висіяно трохи більше», – сказав Вілсон.
Ціни на нут в Австралії зросли з приблизно 810 австралійських доларів (535 доларів) за тонну в лютому до більш ніж 900 австралійських доларів минулого тижня в очікуванні тарифного рішення. Після оголошення ціни становили близько 1150 австралійських доларів за тонну, сказав трейдер.
За останні п’ять років Австралія експортувала 6 млн тон нуту, свідчать дані торгівлі. Вілсон сказав, що близько 90% з них були сорти дезі, які менші та зазвичай темнішого кольору, ніж білий сорт кабулі, з якого виготовляють хумус.
Щоб підтримати місцевих фермерів, Індія ввела 33-відсоткові мита на нут у 2017 році, а пізніше підвищила їх до 66 відсотків.
Близько 60 відсотків австралійського експорту нуту йшло до Індії, що становило 90 відсотків імпорту нуту в Індію, до того, як тарифи майже припинили торгівлю.
Вілсон сказав, що конкуренція за австралійський нут тепер посилиться, і можливо, що Індія знову займе 60 відсотків ринку протягом року призупинення тарифів.
Іншими основними ринками для австралійського нуту є Пакистан і Бангладеш.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом