Індія продовжує скорочувати імпорт рослинних олій, що посилює тиск на ціни
Індія у січні зменшила у порівнянні з груднем імпорт рослинних продовольчих олій на 9,2% до 1,19 млн т, зокрема соняшникової – на 19% до 211 тис т, пальмової – на 12% до 3-місячного мінімуму 787 тис т, водночас збільшивши імпорт соєвої олії на 24% до 190 тис т, що все одно значно поступається 306 тис т, які в середньому щомісяця імпортувалися торік.
Переробники відмовляються купувати сиру пальмову олію (СРО) через від’ємну маржу переробки та віддають перевагу соєвій олії, премія за яку у порівнянні з пальмовою та соняшниковою оліями різко знизилася, що зробило її доступнішою. Тоді як соняшникова олія дорожчає через зростання вартості фрахту, пов’язане з ускладненням судноплавства у Червоному морі.
Скорочення закупівель пальмової олії найбільшим світовим імпортером може суттєво збільшити її запаси в основних країнах – виробниках Малайзії та Індонезії, що вплине на котирування.
По мірі збирання сої у Південній Америці ціни на соєву олію будуть падати ще щонайменше 2-3 місяці, що посилить тиск на сусідні ринки пальмової та соняшникової олії. А навесні котирування опиняться під тиском сезонного нарощування виробництва пальмової олії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом