Індія, другий за величиною експортер цукру в світі, зазвичай вирішує, яку кількість цукру заводи можуть експортувати до початку нового маркетингового року 1 жовтня. Затримка поставок з Індії може підтримати світові ціни на цукор близько багаторічних максимумів.
«Погода є великим негативним фактором. Минулого року, незважаючи на добрі мусонні опади, виробництво цукру впало. Цього року, через Ель-Ніньйо ми не можемо ризикнути дозволити експорт раніше», — сказав високопоставлений урядовець.
Погодна картина Ель-Ніньйо, яка викликала більшість посух, з якими Індія зіткнулася протягом останніх семи десятиліть, може призвести до екстремальних погодних умов пізніше цього року.
«У будь-який цукровий сезон потрібно принаймні кілька місяців, щоб отримати чітке уявлення про виробництво, і тому ми будемо чекати, поки не буде абсолютно чіткої картини щодо виробництва, — сказав інший урядовець, який також відмовився називатися. — Що стосується експорту, то ми взагалі не будемо поспішати».
На початку поточного цукрового сезону до 30 вересня 2023 року галузь прогнозувала виробництво на рівні 36 млн т, яке зменшилося до 32,8 млн т.
Через нижчий обсяг виробництва Індія дозволила експортувати 6,1 млн т цукру цього сезону. Оскільки квота вичерпана, Індія наразі не експортує цукор.
Навіть якщо Індія погодиться дозволити експорт пізніше в сезоні 2023/2024 МР, Нью-Делі може дозволити не більше 4 млн т цукру, заявили чиновники. Уряд прагне контролювати ціни на продовольство напередодні виборів у деяких штатах у 2023 році та загальних виборів у середині 2024 року.
У 2021/2022 МР Індія експортувала понад 11 млн т цукру, що є рекордним показником за весь час.
Світ потребує більше індійського цукру і якомога швидше, оскільки світові ціни торгуються поблизу 11-річного максимуму, сказав дилер із Мумбаї.
«Затримка індійського експорту ще більше підніме ціни та дозволить бразильським продавцям вимагати ще більш високі ціни», — сказав дилер із глобального торгового дому в Мумбаї.