Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку
За 2023 рік в Україна імпортувала з Польщі майже 398 тис. тонн мінеральних добрив, слідує з даних Державної мирної служби, отриманих виданням Delo.ua. Таким чином, польський імпорт займає близько 10% українського ринку добрив, який оцінюється в майже 4 млн тонн на рік.
Найбільше в минулому році в Україну з Польщі ввезено аміачної селітри, добрив NPK, а також сульфатів.
Для частини сегментів добрив Польща в 2023 році стала найбільшим торгівельним партнером України, тоді як в інших – великим постачальником:
- по селітрі, аміачній селітрі, КАС і NPK – 1 місце серед інших країн-імпортерів;
- по сульфатам – 2 місце;
- по NP – 3 місце;
- по аміаку і карбаміду – 5 місце
Як зазначає директор департаменту корпоративних комунікацій холдингу Group DF Олег Арестархов, імпорт польських добрив пов’язаний з наступною специфікою:
- Польща продовжує торгувати добривами з країнами-агресорами РФ і Білоруссю – в 2022 році ця країна імпортувала з РФ 180 тис. тонн азотних добрив, а в 2023 – майже 600 тис. тонн. Польський ринок перенасичений дешевими російськими та білоруськими добривами, надлишок яких перепродається в інші країни, в тому числі в Україну;
- Деякі польські виробники мають тісні зв’язки з РФ – росіяни залишаються співвласниками окремих польських заводів з виробництва добрив;
- Польща дотує своїх виробників добрив. Наприклад, під час газової кризи, коли ціни на газ катастрофічно зросли, польські хіміки отримували дотації на газ. Українські заводи позбавлені держдопомоги, тому вони знаходяться в нерівних умовах з поляками.
Через це український хімпром виступає за обмеження імпорту з тих країн, які сьогодні перенасичені добривами з РФ, підкреслює співрозмовник видання.
Більше про вплив польського імпорту на українську молочку, м’ясну галузь та овочівництво читайте в статті “Польща “годує” Україну. Вітчизняні виробники під тиском, але мають шанс“.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом