Імпорт свинини зріс у 3,5 раза, але на ринок досі не впливає
Імпорт свинини у квітні дещо зріс проти попереднього місяця, проте залишається малопомітним у сукупній ємності ринку.
Про це повідомляє асоціація «Свинарі України» із посиланням на дані митної статистики.
Упродовж другого місяця весни до України надійшло близько 280 т свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД 0203), свідчать попередні дані митної статистики.
«Притік імпортної свинини у квітні зріс у 3,5 раза проти рекордно низького березневого показника. На тлі тривалого блокування польського кордону активніше надходження м’ясної сировини забезпечили постачання з Канади, звідки за квітень завезли 233 т сукупною вартістю $586 тис. Це перевищує постачання свинини звідти за підсумками першого кварталу, тож за чотири місяці частка канадської продукції сягнула 44% сумарного імпорту. Остання за аналізований період склала 941 т, що майже учетверо поступається аналогічному показнику минулого року», — коментують аналітики.
Новини щодо розблокування кордонів, на думку аналітиків, істотного впливу на активність імпортерів м’яса та ситуацію на ринку свинини, найімовірніше, не матимуть.
«Основним драйвером для пожвавлення зовнішніх постачань завжди є економічний. Так, протягом квітня ціни на свинину в країнах ЄС, які є основними постачальниками цього виду м’яса, залишалися відносно стабільними. В Україні ж позитивна динаміка була малопомітною: середня ціна у квітні лише незначно перевищує березневу. Тож цінова привабливість європейського м’яса не зросла, а представники українських м’ясопереробних підприємств не відзначають браку сировини», — говорять фахівці.
І пояснюють, що за зміни цінової кон’юнктури надалі імпортна активність може пожвавитися, проте істотного впливу на загальну ситуацію навряд чи матиме, адже наразі питома вага іноземного м’яса у загальній ємності ринку свинини складає близько 1%.
В асоціації додають, що зовнішні постачання свинини за січень-квітень склали 723,6 т на $1,8 млн, а основним ринком збуту залишаються ОАЕ.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом