Імпорт сої Китаєм може досягти рекордних 100 млн тонн у 2022/23 МР
Китай може імпортувати рекордні 100 млн тонн соєвих бобів в період з жовтня 2022 по вересень 2023 р., випливає з прогнозу аналітиків Міністерства сільського господарства США (USDA). За їх оцінками, в останньому кварталі поточного сільгоспроку (липень-вересень) постачання олійної культури в Піднебесну залишаться на високому рівні, оскільки КНР веде закупівлі культури в Південній Америці за конкурентоспроможними цінами, а також поступово приймає на митниці вантажі з імпортною сировиною, які вже прибули тижнями та/або місяцями раніше.
Загалом, за останні 10 місяців (жовтень-липень 2022/23 МР) Китай імпортував майже 84,5 млн тонн сої.
«Постачання зі США припинилися у квітні, оскільки азійські покупці скористалися високим урожаєм бразильської сої та привабливими цінами. Втім, інші постачальники олійної культури в КНР збільшили відвантаження у цьому напрямі», – говориться у звіті.
Зокрема, програма «соєвий долар» в Аргентині сприяла відновленню обсягів продажу культури в першій половині сезону. Канада і росія також збільшили експорт до Китаю за рахунок нарощування внутрішнього виробництва сої та стабільного рівня переробки.
Крім того, за прогнозами USDA, в 2023/24 МР Китай залишиться найбільшим у світі покупцем сої і придбає в новому сільгоспу 99 млн тонн культури.
«КНР, ймовірно, продовжить імпортувати великі партії з Бразилії та, можливо, невеликі обсяги у Сполучених Штатах. Ціни на новий урожай у США зростають, тоді як перспективи виробництва у Бразилії залишаються оптимістичними», – говориться в матеріалах.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом