Імпорт сільгосптехніки впав на 28% за підсумками 2022 року
У минулі роки зростання імпорту сільськогосподарської техніки було обумовлено прагненням провідних виробників до підвищення ефективності і продуктивності в аграрному секторі. Однак, реалії 2022 року внесли досить суттєві корективи та зміни на вітчизняному ринку агротехніки. Насамперед, вказані зміни торкнулися асортименту і регіональної товарної переорієнтації основних постачальників та зменшення частки окремих торгових марок на ринку, пише GH.
Вітчизняний ринок агротехніки досить динамічний та еластичний до будь-яких коливань на ринку. Він включає 5 важливих сегментів: ринок тракторів, ринок збиральної техніки, ринок машин для сівби та внесення добрив; ринок машин для обробітку ґрунту, ринок запчастин та навісного обладнання.
Перше, на що відреагували дилери і постачальники агротехніки, це девальвація гривні. Оскільки на ринку представлено в основному більшість видів агротехніки імпортного виробництва, то ціни відповідним чином зросли.
По-друге, зменшилася пропозиція на ринку.
Загалом за 11 місяців 2022 року зафіксовано спад імпорту усіх видів агротехніки та обладнання на 28% порівняно із аналогічним періодом минулого року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом