Імовірне повернення Ла-Нінья частково компенсує торішню шкоду найсильнішого за майже десятиліття Ель-Ніньйо

Джерело:  УкрЦукор
Ель-Нінья Ла-Нінья

Ймовірно, цього року сформується погодний феномен Ла-Нінья, що може пом’якшити руйнівні наслідки для сільського господарства від найсильнішого за майже десятиліття явища Ель-Ніньйо, яке нещодавно завершилося.

Про це повідомляє finance.yahoo.

Хоча в даний час світ перебуває в нейтральному стані, існує 70% ймовірність того, що Ла-Нінья виникне десь у період між серпнем та жовтнем, і очікується, що воно триватиме до зими у Північній півкулі. Під час Ла-Нінья тропічний Тихий океан холодніший за звичайний, що приводить в дію ряд потенційних наслідків — від сильніших дощів в Азії до більш сухих умов у деяких регіонах Південної Америки.

Жодна глобальна погодна модель не приносить користі всім, а сила та час події поки що неясні. Тим не менш, якщо Ла-Нінья сформується, це, ймовірно, допоможе анулювати багато тенденцій минулого року, які завдали шкоди деяким ключовим світовим ринкам сировинних товарів, від жахливих повеней у Південній Америці до руйнівних посух в Африці.

«Існує досить сильний зв’язок між Ель-Ніньйо та поганим виробництвом, а також між Ла-Нінья та гарним виробництвом, — прокоментував Джонатан Паркман, керівник відділу продажів сільськогосподарської продукції у брокерській компанії Marex Group. — У роки переходу від Ель-Ніньйо до Ла-Нінья не було нічого безпрецедентного в тому, щоб побачити значні відскоки назад».

Найбільший у світі експортер цукру, Бразилія, вже стикається із посухою у ключових регіонах вирощування тростини, що знижує виробництво цукру в центрально-південному регіоні, а Ла-Нінья може ще більше погіршити ситуацію.

Хоча Ла-Нінья може допомогти виробництву цукру в другому за величиною виробнику, Індії, за рахунок збільшення мусонних опадів, площі тростини в деяких ключових регіонах скорочуються, відзначила Тріш Медсен, старший агроном Green Pool Commodity Specialists. Очікується також, що Індія використовуватиме більшу частину тростини для виробництва етанолу замість цукру, що може обмежити експорт цукру в короткостроковій перспективі.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!