ІМК повертається до своєї традиційної сівозміни
Цього року ІМК повертається до своєї традиційної сівозміни – по 20% соняшнику і пшениці, 60% – кукурудзи.
Про це розповів головний агроном компанії Олександр Гірман в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
За його словами, таке рішення ґрунтувалось на кількох чинниках: по соняшнику є багато хвороб, пшениця не показує бажаної рентабельності. Хоча є ризики й по кукрудзі – великий вал зерна і потреба в сушінні збільшує витрати на доробку, експорт також може стати проблемою.
«Через брак ресурсів у два минулих сезони доводилось економити на засобах захисту (вносили до 50% страхових гербіцидів) і фосфорно-калійних добривах (замість 120 кг вносили по 50–60 кг). Також 2023 року скоротили внесення азотних добрив, проте це не вплинуло на результат. Хороша погода і запаси фосфору та калію в ґрунті зробили свою справу. Компанія отрмала найкращі врожаї за всі 16 років існування (урожайність пшениці становила 7,1 т/га, кукурудзи – 12,4 т/га). Взагалі, якби не війна і не «обрізані» технології, 2023-й міг би бути в Україні рекордним за врожайністю основних культур», – зазначив Олександр Гірман.
Він також нагадав, що 2022 року більшість полів компаніх, окрім Полтавського кластера, опинились в окупації та оперативному оточенні. Коли ці території Збройні сили України звільнили, компанія продовжила там вирощувати озиму пшеницю, а також посіяли соняшник і кукурудзу.
«Звісно, не всі поля вдалось засіяти через потребу в обстеженні на наявність мін і залишків боєприпасів, і близько 30 тисяч гектарів «прогуляли» сезон. Торік через проблеми з експортом вирішили зменшити частку кукурудзи до 40%, а частки соняшнику і пшениці збільшити до 30% кожну», – розповів фахівець.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом