IGC змінив прогноз щодо обсягу світової торгівлі пшеничним борошном у бік збільшення
Міжнародна рада з зерна (IGC) збільшила свій прогноз світової торгівлі пшеничним борошном на 2023-24 роки на 400 тис. тонн, до 14,5 млн т, в основному через покращені прогнози експорту для Росії та Туреччини.
Переглянутий прогноз означатиме дещо більший обсяг торгівлі порівняно з попереднім роком, але він все одно буде нижчим за середній показник за п’ять років у 14,9 млн тонн і значно нижчим за рекордний показник у 17,6 млн тонн у 2016-17 роках. IGC заявила, що прогнозоване зростання в річному обчисленні частково зумовлене більш активною регіональною торгівлею в Південній Америці, яка оцінюється в 1,1 млн. тонн, що на 200 тис. тонн більше, ніж у попередньому році.
«Постачання зерна та борошна з Аргентини до сусідніх країн, як очікується, відновиться на тлі потенційно вищого врожаю всередині країни», — йдеться у повідомленні IGC.
Очікується, що імпорт з країн Африки на південь від Сахари також збільшиться на 200 тис. т до 2 млн т, при цьому очікується збільшення поставок, що надходять у Судан і Сомалі, «оскільки наявні дані про торгівлю показують більші, ніж очікувалося, постачання з Туреччини. у перші два місяці сезону».
За прогнозами Ради, через зусилля з розвитку місцевих борошномельних виробництв в Афганістані та Узбекистані, які постійно входять до найбільших імпортерів пшеничного борошна, постачання в Далекосхідну Азію та СНД скорочуватимуться з року в рік.
За даними IGC, постачання борошна іншому великому імпортеру, Іраку, скоротяться на 400 тис. т у річному показнику до 1,7 млн т, при цьому високий внутрішній урожай, ймовірно, покриє потреби в імпорті. Більшість іракського борошна надходитиме з Туреччини та Росії, повідомили у Раді.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом