IGC прогнозує світову торгівлю пшеничним борошном у 2024-25 МР обсягом 16,1 млн тонн
Міжнародна рада по зерну (IGC) прогнозує світову торгівлю пшеничним борошном у 2024-25 МР в обсязі 16,1 млн тонн. Новий прогноз суттєво підвищено – на 1,6 млн тонн (в еквіваленті пшениці). У тому числі очікується різке зростання постачання борошна до Афганістану, насамперед з Узбекистану та Казахстану, повідомляє World-grain.com.
Очікується, що Афганістан, провідний імпортер борошна у світі, збільшить закупівлю на 1 млн тонн порівняно з останнім квартальним прогнозом, і на 200 тис. тонн – до 2023–24 маркетингового року.
“Коректування у бік підвищення пов’язане з більшими, ніж прогнозувалося раніше, постачанням борошна з Узбекистану, а також з завищеним прогнозом імпорту з Казахстану, де перспективи місцевих поставок помітно покращилися в останні місяці”, – йдеться у звіті IGC.
Незважаючи на перегляд світового прогнозу у бік підвищення, торгівля борошном все ж таки очікується нижчою, ніж у 2023-24 маркетинговому році, коли досягнуто шестирічного максимуму в 16,8 млн тонн.
Прогнозується, що у 2024–2025 МР понад половину світового експорту борошна припаде на дві країни — Туреччину та Казахстан. При цьому Туреччина залишиться найбільшим експортером, хоча її річний обсяг поставок, як очікується, знизиться з торішнього рекорду в 6 млн тонн до 5,8 млн. тонн.
При цьому Казахстан, завдяки попиту з боку ключових країн-імпортерів, що зростає, досягне семирічного максимуму експорту в 2,9 млн тонн.
«Хоча цього сезону очікується загалом стійкий світовий попит на борошно, щорічне зниження обсягів торгівлі значною мірою пов’язане з очікуваним скороченням імпорту до країн Близького Сходу, зокрема до Іраку. Зростання місцевої пропозиції може призвести до того, що закупівля борошна цією країною, в основному з Туреччини, впаде до десятирічного мінімуму в 1,5 млн тонн», – заявили в IGC.
Тим не менш, Ірак залишиться другим за величиною імпортером борошна у світі, очікується, що на нього припаде основна частина імпорту пшениці у новому сезоні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом